Darmowy kurs trener personalny – darmowa wiedza z zakresu treningu personalnego

4.9/5 - (14 votes)

Podziel się postem

Darmowy kurs Trener Personalny – darmowa wiedza z zakresu treningu personalnego

Nie wystarczy świetnie radzić sobie na siłowni, by zostać skutecznym trenerem personalnym. W ramach bezpłatnego kursu możesz zgłębić wiedzę, która jest niezbędna, by skutecznie trenować innych i pomagać im przezwyciężać słabości oraz ograniczenia.

Co powinien wiedzieć profesjonalny trener personalny

Trening personalny zdecydowanie wykracza poza standardowe opisywanie ćwiczeń i tłumaczenie, jak używać sprzętów na siłowni. To rola motywującego doradcy, który ma coś ważnego do opowiedzenia nie tylko o funkcjonowaniu mięśni i całego organizmu, ale także mentalności, która jest niezbędna do przełamywania słabości i osiągania coraz lepszych rezultatów.

Współpraca z trenerem personalnym ma przede wszystkim motywować do rozwoju i walki o wymarzoną sylwetkę. Dla wielu osób treningi na siłowni są czymś więcej, niż tylko pracą nad ciałem. To sposób na oderwanie się od codzienności, nawiązywanie nowych znajomości czy udowadnianie sobie, że bariery istnieją tylko w głowie, a każdy wynik można wypracować konsekwencją i dyscypliną.

Oto najważniejsze wątki darmowego kursu dla przyszłych trenerów personalnych, którzy muszą przyswoić nie tylko kwestie czysto sportowe i biologiczne, ale także psychologiczne, pedagogiczne dietetyczne czy biznesowe. Dowiedz się, które aspekty pracy trenera personalnego są najważniejsze i co warto zgłębiać m.in. za sprawą bezpłatnych szkoleń.

Trening

Każdy przychodzi na siłownię z własnymi, mniej lub bardziej sprecyzowanymi celami. Jedni chcą popracować nad siłą, inni skupić się na rzeźbie. Jednych kręci śrubowanie osobistych osiągnięć, inni chcą po prostu utrzymywać kondycję i uprawiać zdrowy styl życia. Ważne, aby profesjonalny trener personalny wiedział, co jest potrzebne każdemu ze swoich podopiecznych. Istotne jest rozróżnienie chociażby treningów: siłowych, funkcjonalnych, stabilizacyjnych i uzupełniających, podobnie jak doskonałe obeznanie z możliwościami dostępnych sprzętów. Trener musi wiedzieć, jak działają mięśnie i jak organizm reaguje na przyjmowanie konkretnych obciążeń. Następną kwestią jest suplementacja diety. Gdy klienci pytają o to, co spożywać, aby zwiększyć efektywność swoich treningów, mają zaufanie do osoby, której płacą za wsparcie. Nie można ich zawieść, a już na pewno zasugerować nieprawidłowe, niewskazane rozwiązanie.

Metody

Trener personalny nie jest od pojedynczych porad, ma prowadzić daną osobę w czasie, wspierać na przestrzeni tygodni czy miesięcy. Tu kłania się umiejętność profesjonalnego planowania treningów, rozpisywania diet czy umiejętnego zachęcania – najpierw do stawiania pierwszych kroków, a potem przeskakiwania na kolejne poziomy zaawansowania.

Dietetyka

Osoby, które zapisują się na siłownię i wynajmują trenera personalnego, zwykle są także zainteresowane szeroko pojętym zdrowym stylem życia. Dlatego ktoś, kto ma ich prowadzić w realizacji celów, powinien wiedzieć, jak dopasowywać jedzenie do indywidualnego zapotrzebowania na składniki odżywcze.

Psychologia

Każdy, kto uprawia sport, zarówno na poziomie amatorskim, jak i wyczynowym, potwierdzi, że bardzo wiele zależy od dyspozycji mentalnej. Gdy grają ze sobą dwie znakomite drużyny piłkarskie, a znaczące zwycięstwo osiąga jedna z nich, różnica nie polega na umiejętnościach, te są na praktycznie tym samym poziomie. Jednak zwycięstwo przychodzi łatwiej tym, którzy są odpowiednio nastawieni do walki. Podobnie jest z treningiem na siłowni. Trener personalny musi wiedzieć, jak nastawiać swoich podopiecznych. Jedni wymagają ostrych komend i prawdziwego wycisku, inni potrzebują trochę czasu i spokoju, by wejść na wyższy poziom. Powtarzanie coraz dłuższych serii czy podnoszenie coraz cięższych obciążeń jest uzależnione nie tylko od rozwoju mięśni, ale także mentalności pozwalającej wspiąć się na wyżyny swoich możliwości.

Podsumowując – wiedza, którą możesz zdobyć lub poszerzyć na darmowym kursie Kar-Group (kliknij tutaj) dla obecnych i przyszłych Trenerów Personalnych obejmuje wiele dziedzin – od anatomii po coaching, dlatego szkolenie jest nie tylko uniwersalne i przydatne, ale także ciekawe dla osób, które kochają sport i rozwój osobisty. Skorzystaj już dziś z możliwości poszerzenia horyzontów i kompetencji.

Zapraszamy Cie do wypróbowania darmowego kursu.

Darmowy kurs Trener Personalny

Darmowy kurs Trener Personalny
Darmowy kurs Trener Personalny

Odkryj więcej