Gdzie zrobić kurs trenera personalnego

4.9/5 - (23 votes)

Podziel się postem

Zawód trenera personalnego cieszy się aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem. Wynika to z zapotrzebowania na specjalistów w dziedzinie fitnessu, którzy kompleksowo doradzają osobom ćwiczącym i dopiero chcącym rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zrobić kurs trenera personalnego – poniżej znajdziesz odpowiedź i praktyczne wskazówki.

Trener personalny – pasja i praca

Niektórzy ćwiczą od święta, inni regularnie, ale bez szczególnej potrzeby stawiania sobie większych wyzwań, ale jest też grupa szczególnie zaangażowanych – tych, którzy chcą przekraczać kolejne bariery, rozwijać kolejne partie mięśnie, zyskiwać siłę i formę.

Sportowy styl życia wymaga stosowania odpowiedniej diety, optymalnego układania dnia i tygodnia, wpływa na sferę mentalną, stwarza okazję do nawiązywania nowych znajomości. Też tak masz? Być może jesteś na etapie, w którym pora połączyć pasję z pracą?

Zajęcie trenera personalnego może być Twoją jedynym źródłem dochodów, może też być pracą dodatkową. To Ty decydujesz, w jakim stopniu zaangażujesz się w rozwój swojej marki osobistej. Wyobrażasz sobie wizytówkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz dopiskiem „Trener personalny” lub „Trenera personalna”? Ekscytuje Cię myśl o własnych kanałach w mediach społecznościowych, które są inspiracją dla potencjalnych podopiecznych? Świetnie! Ale trzeba postawić pierwszy krok, by spełnić to marzenie. Z poniższego filmu dowiesz się, jakie kwalifikacje powinien mieć profesjonalny trener personalny.

Trening personalny polega na doradzaniu klientom:

 • jaką dietę stosować,
 • kiedy trenować,
 • jak rozwijać swoje ciało,
 • w jaki sposób unikać kontuzji i urazów.

Z uwagi na popularność fitnessu coraz więcej osób szuka profesjonalnego wsparcia. Trenerzy z kwalifikacjami i doświadczeniem mogą liczyć na współpracę z siłowniami lub rozwijać swój biznes z wykorzystaniem Internetu. Dowiedz się również Jak i gdzie pozyskać Klienta?, aby skutecznie sprzedawać swoją ofertę treningu personalnego. Kurs Marketing i Reklama wydaje się idealnym wyborem dla tych, którzy chcą rozwijać markę osobistą, a bycie trenerem traktują jako podstawowe źródło dochodu, np. w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej lub klubu fitness.

Gdzie zrobić kurs trenera personalnego?

Zanim podpowiemy, gdzie zrobić kurs trenera personalnego, wyjaśnijmy, dlaczego jest to bardzo ważny krok na drodze Twojego rozwoju. Cóż, wiedza jest niezbędna, bo to właśnie wiedzę masz przekazywać innym, mniej doświadczonym. Być może świetnie radzisz sobie z ćwiczeniami, a Twoje ciało odzwierciedla ogromny wysiłek wkładany w regularne treningi. Rolą trenera jest jednak patrzeć szerzej, przekazywać wiarygodne, sprawdzone, rzetelne informacje i porady. To już nie miejsce na mity czy intuicję. To czas wdrażania profesjonalnych metod w ściśle metodyczny sposób.

Tym samym musisz utwierdzić swoich potencjalnych klientów w przekonaniu, że można Ci zaufać. Że to Ty posiadasz wiedzę, jak pracować na siłowni. OK – Twoje ciało jest Twoją wizytówkę, te mięśnie, ta siła nie wzięły się z niczego. To jasne, że Twoje zdjęcia i filmy będą dla Ciebie najlepszą reklamą. Ale przy tym wszystkim trzeba się „legitymować” doświadczeniem i kompetencjami, czego wyrazem są certyfikaty ukończonych szkoleń i kursów.

Przekonaj się, że zrobić kurs trenera personalnego możesz zrobić nawet w domu. Poznaj szkolenie Akademii Kar-Group, rekomendowane m.in. przez trenera personalnego Jakuba Żuka. Zapraszamy na stronę https://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-trener-personalny/ – gdzie choćby w tym momencie możesz zapisać się na kurs online, dostępny na platformie e-learningowej w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli korzystasz już z zasobów Kar-Group, polecamy Twojej uwadze inne, także darmowe szkolenia, np. Jak się motywować czy Budowanie pewności siebie.

Kurs Trener Personalny Kar-Group – czego się nauczysz?

Kurs dla trenerów personalnych na platformie e-learningowej Kar-Group został podzielony na cztery główne moduły. Przyswojenie zawartego w nich materiału dydaktycznego jest podstawą zaliczenia egzaminu – w trakcie testu nie usłyszysz żadnego pytania wykraczającego poza przekazany materiał. Czy warto spróbować? Jasne, trener personalny to zawód przyszłości, do czego przekona Cię poniższy materiał video.

I moduł

W I module zawarto niezbędną wiedzę na temat:

 • dietetyki oraz suplementacji,
 • prawidłowej rozgrzewki,
 • układania programów treningowych,
 • udzielania pierwszej pomocy.

Przyznasz, że to solidne podstawy. Jako trener personalny doradzasz swoim podopiecznym na temat żywienia i uzupełniania niezbędnych składników odżywczych. Aby rosła siła, aby rozwijały się partie mięśniowe, aby wygląd sylwetki satysfakcjonował – niezbędna jest kontrola nad tym, co na talerzu, oraz prawidłowa, bezpieczna, zdrowa suplementacja.

Kolejną kwestią jest umiejętność przeprowadzania rozgrzewek. Każdy sportowiec podkreśli ich ogromne znaczenie w procesie treningowym. Pominięcie ćwiczeń, które przygotowują do podwyższonego wysiłku, grozi urazami i kontuzjami. Tego również uczysz pełniąc rolę indywidualnego trenera.

Musisz też perfekcyjnie układać plany treningowe. Każdy klient oczekuje indywidualnego wsparcia, a Ty musisz odpowiedzieć na jego potrzeby. Sensem korzystania z usług trenera personalnego jest właśnie to, by otrzymać konkretne wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób trenować, by uzyskać określone efekty, np. wymodelowaną sylwetkę lub zwiększoną siłę i kondycję.

I moduł kursu zawiera też informacje na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to wiedza przydatna każdemu, a już na pewno osobie, która spędza wiele godzin na siłowni i może znaleźć się w sytuacji, gdy od udzielenia natychmiastowej pomocy zależy zdrowie, a nawet życie innych.

II moduł

II moduł kursu trenera personalnego w Kar-Group został opracowany w celu uporządkowania wiedzy na temat treningów:

 • siłowych,
 • funkcjonalnych,
 • stabilizacyjnych,
 • uzupełniających.

III moduł

III moduł zawiera kolejną porcję niezbędnej, przydatnej wiedzy. To właśnie w tym miejscu dowiesz się m.in. na czym polega metodyka pracy z dziećmi i seniorami (to przecież mogą być Twoi klienci!). Swoją drogą, w Kar-Group nie brakuje kursów, które zostały opracowane z myślą o budowaniu relacji – np. poradnik Jak być dobrym rodzicem?.

W III module znajduje się też wiele faktów na temat anatomii funkcjonalnej, ze szczególnym naciskiem na grupy mięśniowe. Trener personalny skupia się przecież na rozbudowie sylwetki swoich podopiecznych.

To także dobry moment na poruszenie tematu niewłaściwych nawyków treningowych. Siłownia jest miejscem, z którego należy korzystać rozważnie, odpowiedzialnie. Błędy, szczególnie te, które się powtarzają, mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie (a w najlepszym przypadku co najwyżej hamują progres). Tak czy inaczej – trzeba się ich wystrzegać, a trener jest od tego, by w tym pomóc.

IV moduł

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, gdzie zrobić kurs trenera personalnego, po sprawdzeniu jak bogata jest propozycja Kar-Group raczej nie będziesz już szukać dalej. Szkolenie ma bowiem kontynuację w module IV. To tutaj zawarte są lekcje o dobrze zbilansowanej diecie, szczególnie w odniesieniu do celów treningowych.

Materiały dodatkowe

To nie koniec materiałów, które otrzymujesz po wykupieniu kursu! Przyszli i obecni trenerzy personalni mogą też liczyć na informację w zakresie:

 • osobowości trenera / instruktora,
 • dietetyki i żywienia w sporcie.

To wszystko w formule ponad 150 minut nagrań video. I choć wiedza z materiałów dodatkowych nie jest weryfikowana na teście, warto ją przyswoić.

Certyfikat po ukończeniu kursu

Samodzielna nauka prowadzi Cię ku testowi online, do którego podchodzisz w dowolnym momencie, gdy czujesz się już na siłach. Pytania dotyczą jedynie treści zawartych w obowiązkowym materiale dydaktycznym, nie wykraczają poza. Jeżeli nie uda się zaliczyć testu za pierwszym razem, możesz liczyć na kolejne, bezpłatne podejścia. W efekcie zaliczonego egzaminu otrzymujesz certyfikat – w formie cyfrowej PDF i innych, wybranych, np. dyplomu.

Kurs przydaje się na etapie poszukiwań pracy, starań o awans czy rozwijania własnej działalności gospodarczej. Dobry trener personalny to taki, który wyróżnia się wiedzą oraz odpowiednim podejściem do swoich klientów. Jeśli chcesz budować reputację, staraj się rozwijać markę osobistą (np. w mediach społecznościowych), ale pochwal się też umiejętnościami. Już wiesz, gdzie zrobić kurs trenera personalnego – w akademii Kar-Group. Na tej platformie e-learningowej znajdziesz zresztą wiele innych, przydatnych szkoleń, np. Wywieranie wpływu na ludzi. Przydadzą się? No jasne! Dlatego nie zwlekaj z zapisem na darmowe i płatne kursy online.

W ramach podsumowania zachęcamy już tylko do tego, by realizować marzenia. Zostań trenerem personalnym i osiągaj sukcesy zawodowe – w Internecie lub swojej okolicy. Z poniższego materiału wideo dowiesz się zaś, jak wycenić swoje usługi trenera personalnego.

Kurs trener personalny

Chcesz prowadzić indywidualne treningi? A może szukasz pracy na siłowni, w klubie fitness lub sportowym? Szkolenie dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych zwiększa kwalifikacje w zakresie planowania, motywacji, organizacji, dietetyki czy wystąpień publicznych. To także propozycja dla aktywnych, którzy chcą profesjonalnie i zawodowo dzielić się swoją pasją.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

Odkryj więcej