Jak zostać animatorem ? Krok po kroku ! szkolenia w Kar-Group

4.8/5 - (15 votes)

Podziel się postem

Jak zostać animatorem ? Krok po kroku !

Pamiętasz nieśmiertelną postać „kulturalno-oświatowego”, choćby z filmu „Rejs”? Tylko pomyśl: niektórzy mają w sobie naturalne predyspozycje do organizowania sobie i innym wolnego czasu. Jest jednak wiele prawdy w twierdzeniu, że tej kompetencji możesz się nauczyć. Dziś animator czasu wolnego ma więcej pracy niż kiedykolwiek!

Spędzanie wolnego czasu

We współczesnych czasach życie nabiera coraz szybszego tempa, co zapewne zauważasz również po swojej codzienności. Dzieciaki po szkole, zamiast iść na boisko czy na podwórko, coraz częściej zalegają przed telewizorem lub komputerem. Z kolei dorośli nie korzystają z możliwości rekreacji. Otrzymujemy naraz tyle bodźców, że nawet będąc na wymarzonych wakacjach… potrafimy się nudzić.

Jak zostać animatorem
Jak zostać animatorem

Absurdalna sytuacja! Stąd bieżąca potrzeba profesjonalizacji animatorów czasu wolnego. Popyt rynkowy jest na tyle duży, że turystyka i hotelarstwo to dziedziny, które skupiają się na nieustannym badaniu i rozwijaniu profesjonalnej animacji. W tych branżach potrzeba fachowców, którzy potrafią organizować czas wolny pod każdą szerokością geograficzną. Jeżeli lubisz pracować wśród ludzi i wprost nie znosisz nudy, to animator czasu wolnego wydaje się wymarzonym stanowiskiem i źródłem dochodów.

Animowanie czasu wolnego innym ludziom spełnia wiele przydanych funkcji społecznych. Zapewnia relaks i oderwanie się od rzeczywistości, a także integruje towarzystwo, na przykład podczas zagranicznej wycieczki. Ponadto motywuje do samorozwoju i ciekawszego spędzania czasu, dostarcza inspiracji i zaszczepia różne pasje. Choć zawód wydaje się niepozorny, w rzeczywistości jego społeczna wartość jest nie do przecenienia.

Praca animatora

Żeby stać się animatorem czasu wolnego, nie potrzebujesz specjalistycznych studiów, choć oczywiście warto rozwijać kompetencje również w trybie akademickim. Współcześnie w celu uzyskania certyfikatu wartościowego z punktu widzenia pracodawcy możesz nawet nie wychodzić z domu. Kurs animatora czasu wolnego kosztuje wiele, a oprócz stacjonarnego wariantu jest oferowany też na platformie e-learningowej.

Dużo inspiracji dostarcza także Internet. Sieć aż kipi od kreatywnych pomysłów. Przeglądając strony, możesz nauczyć się wielu ciekawych zabaw i technik komunikacyjnych. Jedno to jednak mieć co zaoferować, drugie – umieć to przekazać. Pamiętaj, że większość nowo poznanych grup nie jest szczególnie chętna do integracji czy intensywnej zabawy. Dopiero animator zaszczepia w nich chęć do rozwoju, aktywności i pasji.

Zastanawiasz się, jak znaleźć pracę w charakterze animatora? Rynek obecnie dostarcza wiele różnych szans! Możesz np. pracować z dziećmi w szkołach, prywatnych placówkach lub klubach. Specjalizując się w fitnessie czy danej dziedzinie sportu, znajdziesz pracę w hotelu. Możesz być również typowym kaowcem, występującym na scenie i spontanicznie zabawiającym choćby grupę turystów. Wreszcie dużo pieniędzy zarobisz, łącząc te wszystkie zadania w funkcji animatora „All-Round”.

Praca czeka na wyciągnięcie ręki – w Twoim mieście, kurortach, zagranicą. Rozwijaj umiejętności interpersonalne, ucz się języków, poznawaj sposoby na organizowanie wolnego czasu. Skonfrontuj wiedzę teoretyczną i praktyczną w ramach profesjonalnego szkolenia. Spędzaj ciekawie czas – z innymi ludźmi!

Jak zostać animatorem ?

Zdobądź potwierdzenie swoich naturalnych predyspozycji! Odsłaniamy przed Tobą kulisy praktycznej wiedzy, jednocześnie dostarczając certyfikat, który poprawia Twoje szanse na rozmowie kwalifikacyjnej. Cena szkolenia to 900,00 zł w trybie stacjonarnym i zaledwie 199,00 zł w przypadku wyboru kursu online.

Jak zostać animatorem czasu wolnego ?

Jak zostać animatorem
Jak zostać animatorem

Animator czasu wolnego

Aby prowadzić zdrowy tryb życia potrzebna jest nie tylko fizyczna aktywność, ale przede wszystkim większa świadomość żywieniowa. Ten kurs przygotowuje Cię do pracy w charakterze dietetyka, którego kompetencje pozwalają znaleźć pracę w takich miejscach, jak centra dietetyczne, sklepy specjalistyczne, ośrodki sportu i zdrowia, kluby.

zapisz się          przebieg kursu

fraza kluczowa artykułu: Jak zostać animatorem,jak zostać animatorem,jak zostać animatorem czasu wolnego,kurs animatora czasu wolnego,kurs na animatora,kurs animator czasu wolnego,kurs animator czasu wolnego online,jak zostać animatorem,jak zostać animatorem czasu wolnego,kurs animatora czasu wolnego,kurs na animatora,kurs animator czasu wolnego,kurs animator czasu wolnego online,Jak zostać animatorem,Jak zostać animatorem

Odkryj więcej