Jaki kurs masażu warto zrobić?

4.9/5 - (22 votes)
Kurs masażu

Podziel się postem

Zastanawiasz się, jaki kurs masażu warto zrobić na początek swojej zawodowej przygody? A może chcesz nabyć szlify do prywatnego użytku? Wybierz Kar-Group, czyli profesjonalną firmę szkoleniową, która ma w ofercie kilkadziesiąt kursów, a przeszkoliła do tej pory kilkanaście tysięcy kursantów. Również w temacie masażu warto czerpać od fachowców, zwłaszcza, gdy decydujesz się na wygodny, szybki i atrakcyjny cenowo kurs online na platformie e-learningowej.

Kurs Instruktor masażu online

Przedstawiamy rozbudowany kurs internetowy dla osób, które chcą nabyć wiedzę przydatną instruktorom masażu. Teoretycznie możesz znaleźć w Internecie dużo bezpłatnych materiałów dydaktycznych, również i na kanale akademii Kar-Group, gdzie przedstawiamy m.in. chwyty w masażu klasycznym, której lepiej poznasz dzięki poniższemu wideo.

Ale czy darmowe treści wyczerpują temat i przedstawiają wszystkie niezbędne wątki? Nietrudno z tym polemizować. Dlatego nie wahaj się inwestować w swoją wiedzę i wybierać te formy nauki, które przynoszą pożądane efekty. Jaki kurs masażu warto zrobić? Ten, który Cię zainspiruje, zaskoczy i pomoże skuteczniej przeprowadzać zabiegi.

Podstawowym atutem płatnego kursu Kar-Group jest obszerny materiał dydaktyczny, obejmujący wiele interesujących i przydatnych wątków. Podział na tematyczne moduły i krótsze lekcje zdecydowanie ułatwia poruszanie się w obrębie kursu i wybieranie tych wątków, które w danym momencie są najistotniejsze.

Masaż klasyczny – kurs

Zaczynamy od omówienia masażu klasycznego i zdefiniowania, czym jest, jakie są jego wyróżniki. Aby zrobić to w pełni, kursant poznaje krótki zarys historyczny. Jest też miejsce na wskazanie cech dobrego masażysty, a także ogólne warunki związane z procesem masażu.

W kolejnym module omówione zostaje samo wykonanie masażu klasycznego, wraz ze wskazaniami oraz przeciwwskazaniami do jego wykonania, a także istotnymi zasadami.

Wreszcie, pora na omówienie konkretnych technik:

  • głaskania,
  • rozcierania,
  • ugniatania,
  • oklepywania,
  • wibracji,
  • roztrząsania,
  • wałkowania.

Zanim dowiesz się np. jak relaksacyjnie masuje się kończyną górną (a możesz to zrobić oglądając materiał dostępny poniżej.

Poznaj wszystkie niezbędne tajniki masażu klasycznego.

Kurs masażu klasycznego – czy warto?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, jaki kurs masażu warto zrobić, dostrzegasz zapewne atuty masażu klasycznego, od którego warto zacząć, jeśli planuje się konkretną specjalizację. Jak sama nazwa wskazuje, ten masaż to swoista „klasyka”, podstawa. Warto zauważyć, że te uniwersalne i sprawdzone metody zapewniają pozytywny wpływ na organizm, a konkretnie:

  • skórę,
  • tkanki łączne i mięśniową,
  • układ nerwowy, krążenia, oddechowy, pokarmowy czy moczowo-płciowy.

To nie wszystko

Zapisując się na kurs Instruktor masażu online w Kar-Group zyskujesz dostęp do powyższych materiałów dydaktycznych, które są niezbędne do przyswojenia, jeśli chcesz zdać egzamin i otrzymać certyfikat. Wiemy jednak, że nasi kursanci ze względu na ambicję i plany zawodowe chcą wiedzieć jak najwięcej. Właśnie dlatego w ramach udziału w szkoleniu dostajesz dostęp do materiałów dodatkowych, wykraczających poza tematykę masażu klasycznego.

Materiały w formie video i PDF przybliżają m.in. masaż grzbietu, twarzy, stóp czy mięśni przykręgosłupowych. Z filmu poniższego dowiesz się też na czym polega masaż sportowy.

Kurs masażu – do kogo?

Skoro zastanawiasz się, jaki kurs masażu warto zrobić, zapewne chcesz wykonywać go na jak najlepszym poziomie. Czy jedynie dla swoich najbliższych? Niekoniecznie. Zajęcie masażysty może być dobrze płatną pracą, m.in. w świecie sportu. Warto pamiętać też o perspektywach otwarcia własnego salonu masażu albo zatrudnienia się np. w ośrodku SPA&wellness.

Przedstawiamy wiedzę elementarną i niezbędną każdemu kto chce być masażystą i przekazywać know-how dalej, np. jako wykwalifikowany instruktor. Dlatego polecamy go początkującym i średnio-zaawansowanym masażystom.

Nieważne, gdzie mieszkasz, ile masz lat czy jakie jest Twoje doświadczenie. Kurs online jest zaprojektowany tak, by każdy znalazł w nim materiały dla siebie oraz czerpał przyjemność z wygodnego uczenia się tam, gdzie w danym momencie najłatwiej, np. w domu lub podróży. E-learning stwarza niespotykane wcześniej możliwości rozwoju osobistego i szkoda byłoby z nich nie skorzystać.

Zasady kursu masażu

Zasady w Kar-Group są bardzo proste. Po uiszczeniu części lub całości opłaty otrzymujesz dostęp do platformy e-learningowej. Teraz czas na Ciebie i samodzielne zapoznawanie się z obowiązkowym materiałem dydaktycznym. Gdy czujesz się już na siłach przystępujesz do egzaminu, który również jest przeprowadzany online. Musisz po prostu odpowiedzieć na pytania testowe, a poprawność na poziomie min. 70% gwarantuje ukończenie kursu i otrzymanie certyfikatu, wraz ze wszystkimi zamówionymi i opłaconymi dodatkami, np. statuetką czy dyplomem. Ewentualne przystąpienie do egzaminu poprawkowego jest bezpłatne.

Dlaczego Kar-Group?

W artykule jednoznacznie podpowiadamy jaki kurs masażu warto zrobić. Polecamy swój kurs, bo wiemy, że powstał we współpracy z ekspertami, tak jak wszystkie pozostałe. Przeszkoliliśmy tysiące zadowolonych kursantów, stworzyliśmy atrakcyjną formułę nauki online, we własnym zakresie.

Instruktor masażu online – jak się zapisać ?

zapisz się          przebieg kursu

Jesteśmy firmą wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Masaż od zawsze był dla nas inspirującym tematem do poruszenia na szkoleniu. Dlatego też pojawił się jako temat w naszej ofercie. Zapraszamy!

Odkryj więcej