Trening dla pływaków – na czym polega, jak przeprowadzić

4.9/5 - (21 votes)
trening dla pływaków

Podziel się postem

Czy wiesz, jak przebiega i na czym polega efektywny trening dla pływaków? Jakie nawyki czy ćwiczenia należy wprowadzić, aby pływać jeszcze lepiej, z większą przyjemnością, ale i wydajnością? Jeżeli nie, podpowiadamy to w tym miejscu i odsyłamy Cię do materiałów dydaktycznych, które uczynią Cię lepszym pływakiem. A już na wstępie – gratulujemy wyboru dyscypliny sportu, która ma doskonały wpływ na zdrowie.

Sprawdzone porady na trening dla pływaków

Przede wszystkim postaw na regularność. Trening dla pływaków musi być konsekwentnie przeprowadzany w stosunkowo niewielkich odstępach. Na szczęście żyjemy w czasach, w których nie trzeba czekać na lato i poszukiwać czystych, bezpiecznych akwenów. Przez cały rok masz dostęp do basenów, które są doskonałym miejscem, aby szlifować umiejętności pływackie.

Dlatego jeśli chcesz poznać nasze rady, zaczynamy od tej najbardziej podstawowej. Nie szukaj wymówek, nie odpuszczaj z błahego powodu. Przypomnij sobie uczucia, które towarzyszą Ci w trakcie pływania. W wodzie można oderwać się od problemów codzienności, a całe ciało otrzymuje wyraźny sygnał: zrelaksuj się. Nawet jeżeli Twój trening jest stosunkowo intensywny i poza wszystkim chcesz się na basenie zmęczyć.

Istotą treningu pływackiego jest pełne zaangażowanie w pracę nad techniką. Wysiłek wkładany w poruszanie się po wodzie (lub pod jej powierzchnią) jest bardzo ważny, ale kluczem jest technika. Jeżeli opanujesz zaawansowane techniki pływania, będziesz się mniej męczyć, poprawisz tempo czy siłę wymachów. Dlatego radzimy, aby chodzić na basen nie tylko dla samego pływania dla przyjemności. Jeśli chcesz mieć z tego więcej widocznych efektów, po prostu pracuj nad zwiększeniem jakości umiejętności. Trenuj, a przy tym wszystkim nie zapomnij się dobrze bawić.

Czas na praktyczny trening dla pływaków!

Wizyta na basenie (najlepiej w godzinach, kiedy na torach nie ma zbyt dużych tłumów) powinna wiązać się dla Ciebie z rozgrzewką, a potem treningiem. Dlatego zapoznaj się z poniższymi materiałami dydaktycznymi ze szkolenia Kar-Group.

W tym filmie prezentujemy ćwiczenia dla początkujących.

W tym filmie prezentujemy ćwiczenia dla średnio-zaawansowanych.

A może tak szkolić innych?

Doskonała umiejętność pływania jest inspiracją do zajęcia polegającego na… prowadzeniu zajęć pływackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych czy seniorów. Nie brakuje osób, które lubią się kąpać, ale niekoniecznie robią to prawidłowo i dlatego potrzebują fachowców. My odpowiadamy na zapotrzebowanie na szkolenia instruktorskie.

W tym filmie znajdziesz fragment kursu poświęconego byciu dobrym instruktorem pływania.

Zapraszamy Cię na kurs w akademii szkoleń Kar-Group. Podstawy niezbędnej wiedzy możesz zdobyć online, a przy okazji – uzupełnić CV o wartościowy certyfikat, który zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie.

Polecamy nasz kurs przyszłym instruktorom, ratownikom czy, po prostu, pasjonatom pływania. Dowiedz się, na czym polega i jak przebiega dobry, prawidłowy, rozwijający trening dla pływaków.  To również bardzo przydatna wiedza, gdy przygotowujesz się do triathlonu!

Kurs instruktor pływania online, na który zapiszesz się pod adresem https://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-instruktor-plywania/, obejmuje wiedzę o m.in.:

  • szybkości i wytrzymałości w pływaniu,
  • stylu grzbietowym, klasycznym i motylkowym,
  • „ekonomii” pływania,
  • planach treningowych dla zaawansowanych,
  • osobowości trenera.

Kurs jest bogaty w dodatkowe materiały dydaktyczne – ponad 150 minut nagrań – które nie obowiązują na egzaminie, ale poszerzają horyzonty pasjonatów pływania.

Jeszcze raz: trening dla pływaków powinien być realizowany konsekwentnie, a przy tym wynikać z nabytych umiejętności. Znajdź czas na naukę, rozwój, ale i przyjemność. Pływanie to jedna z najbardziej wartościowych aktywności fizycznych, o czym warto przypomnieć w ramach swoistego podsumowania.

Trening dla pływaków i jego pozytywny wpływ na zdrowie

Konsekwentnie wdrażany trening dla pływaków ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Niech będzie to ostateczną zachętą, by zdobyć jeszcze więcej teoretycznej i praktycznej wiedzy o pływaniu.

  • Skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Niwelowanie obrzęków.
  • Poprawa krążenia krwi.
  • Wzmocnienie kręgosłupa i mięśni przy jednocześnie niskim obciążeniu stawów.
  • Modelowanie sylwetki.

Czy warto? Zdecydowanie. Zapraszamy do sprawdzenia instruktorskiego kursu Kar-Group, a także materiałów dydaktycznych, które przygotowaliśmy z myślą o rozwoju Twoich umiejętności pływackich!

Odkryj więcej