Jak zarobić na bieganiu ? 4 gotowe rozwiązania !

4.9/5 - (20 votes)

Podziel się postem

Jak zarobić na bieganiu ? 4 przykłady

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych aktywności sportowych. Przedstawmy najważniejsze przyczyny takiego stanu rzeczy, a także zastanówmy się nad czysto praktycznym i ekonomicznym aspektem tego trendu – skoro zapanowała moda na bieganie, jak można na niej zarobić?

Bieganie popularne jak nigdy

Jeszcze jakiś czas temu jogging kojarzył się raczej z typową scenerią amerykańskiego serialu: bogate przedmieście i jego mieszkańcy, którzy w markowych dresach, ze słuchawkami na uszach leniwie truchtają wzdłuż idealnie przyciętych trawników. Ewentualnie bieganie jako część wojskowego i sportowego treningu. A dziś? Sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Dziś biegają wszyscy. W każdym zakątku Polski są organizowane biegi na dystansach od 5 km, po odległość maratońską, nie wspominając o takich wyczynowych eventach jak mordercze triathlony. Wchodząc do dowolnego supermarketu czy dyskontu w sezonie wiosenno-letnim niemal na pewno natrafimy na ekspozycję towaru, który zainteresuje amatorów biegania: bieliznę termoaktywną, buty, opaski, akcesoria… No właśnie, nic więcej nie potrzeba, by zacząć uprawiać ten sport. Wystarczy wygodna para butów i lekka odzież, na początek nie musi to być profesjonalna bielizna.

Tak naprawdę nie potrzeba nic więcej. Zwolennicy elektronicznych udogodnień po prostu zainstalują jedną z wielu fachowych aplikacji, która mierzy dystans, tempo, liczbę spalonych kalorii. Skoro o tym mowa, nie sposób nie wspomnieć o zaletach biegania dla wyglądu i zdrowia. Intensywny, regularny trening to sprawdzony sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, a przy okazji wypracowanie żelaznej kondycji. Przeciwnicy biegania zapewne wskażą na potencjalne zagrożenia dla zdrowia, jak kontuzje kości, mięśni czy stawów, ale umówmy się: wszystko należy robić z głową. Jeżeli się rozgrzewamy, nie przesadzamy z intensywnością, łączymy sport ze zdrową dietą i kontrolujemy wysiłek, z pewnością minimalizujemy ryzyko niechcianych skutków.

Regularne bieganie wywołuje produkcję endorfin – hormonów szczęścia. Jeżeli odbywa się na świeżym powietrzu, pozwala poprawić jakość działania układu oddechowego. Wzmacniamy serce i odporność organizmu, wspieramy przemianę materii. Spędzamy czas na samotnych przemyśleniach lub w gronie znajomych. Uprawiając bieganie w sposób bardziej zorganizowany, uczymy się pokonywać własne słabości i realizować nowe cele. Jednym słowem: warto biegać, korzystając z okolicznych przestrzeni. Zalet tej aktywności nie sposób zliczyć! Pokażmy więc kilka sposobów na realny zarobek związany z bieganiem.

Jak zarobić na bieganiu ?

1. Organizacja biegów

Skoro coraz więcej Polaków biega i chce rywalizować z innymi, a przy okazji bić własne rekordy, ktoś musi zająć się profesjonalizacją tej branży. I tak, od kilku lat, tym zadaniem parają się pasjonaci i przedsiębiorcy. Nawet w średniej wielkości mieście rokrocznie odbywa się wiele biegów, w których może wziąć udział praktycznie każdy. Tworzy się osobne kategorie wiekowe, przyznaje puchary i nagrody, mierzy każdemu czas. Niejednokrotnie bieg posiada sponsora tytularnego lub jest związany z konkretnym wydarzeniem (np. historyczną rocznicą, charytatywną zbiórką, promocją jakiegoś tematu itd.). Zawodnicy-amatorzy otrzymują plastrony i okolicznościowe upominki, wykupują specjalne pakiety premium. Nietrudno się domyślić, że na takich imprezach można zarobić. Źródłem pieniędzy dla organizatorów są sumy przekazywane w ramach wpisowego, a także środki przekazywane przez sponsorów.

Jak wprowadzić w życie bieg, który nie tylko zdobędzie popularność, ale i przyniesie określony zysk? Potrzebujesz kilku elementów. Przede wszystkim warto zagospodarować ciekawy obszar – fragment dzielnicy, teren parku, obrzeża, leśne dukty. Wsparcie jednostek samorządowych jest nie tylko wymogiem, ale i szansą obopólnej promocji i współpracy. Wszak bieg może okazać się prawdziwą lokomotywą marketingu konkretnej miejscowości i takich miejsc, jak zalew, jezioro, park, las, osiedle, szlak turystyczny. Kolejna sprawa to wybór odpowiednich dystansów.

Wiadomo, im krótsze, tym nieco łatwiejsza organizacja. Dochodzą kwestie logistyczne, organizacyjne i techniczne. Trzeba mierzyć czas, zadbać o profesjonalną oprawę, przygotować plastrony, trofea, podium, dodatkowe atrakcje. Wreszcie: pozyskać niezbędne zgody, sponsorów, a także skutecznie wypromować się wśród grupy docelowej. Świetnym pomysłem jest stworzenie biegu tematycznego, wyrazistego, który zachęca także ze względu na swoistą tematykę. Oryginalna formuła jest znacznie ciekawsza, niż wyścig w przypadkowym miejscu, bez konkretnego przesłania. Na biegowej mapie Polski jest już wiele inicjatyw, choć wciąż możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zaproponować coś nowego. Liczba biegaczy i chętnych, by się spróbować, nie maleje!

2. Sprzedaż odzieży i akcesoriów

Już wspominaliśmy, że w bieganie nie trzeba inwestować tak, jak w wiele sportowych dyscyplin. Nie zmienia to faktu, że każdy entuzjasta joggingu inwestuje w sprzęt oraz akcesoria. Nie zawsze robi to w dużym dyskoncie sportowym, co stwarza szansę mniejszym przedsiębiorcom. Jeśli masz pomysł na ciekawy punkt stacjonarny albo sklep internetowy, możesz skupić się właśnie na bieganiu oraz podobnych aktywnościach.

Szeroki wybór butów, bielizny termoaktywnej oraz dodatków to szansa całkiem niezłego zarobku. Promując tego typu sprzedaż nie zapomnij o nowoczesnych metodach marketingu. Działaj w sieci, pozycjonuj sklep, prowadź aktywną komunikację w mediach społecznościowych. Musisz sprzedawać sprzęt dla różnego typu klientów, tych początkujących i zaawansowanych, proponując korzystny stosunek jakości do ceny. Wiesz również, że to wymaga dogłębnej znajomości branży. Trzeba być ekspertem, by zawsze doradzić coś merytorycznego. Być może staniesz się autoryzowanym partnerem nie znanej jeszcze w Polsce marki? Albo stworzysz sklep, który zapewni nową jakość w komunikacji z klientem, pasjonatem joggingu? Branża wciąż czeka na pomysłowych handlowców.

3. Profesjonalny instruktaż

Dzięki takim kursom, jak szkolenie dla instruktorów biegania Kar Group, możesz zacząć zarabiać jako trener. Wiele osób chce zacząć biegać, ale nie chce robić tego samemu, nie wie jak układać treningi. To idealna okazja, by zarobić dzięki połączeniu pasji oraz wiedzy. Ukończenie profesjonalnego szkolenia daje ciekawy certyfikat do CV, dzięki czemu można szukać pracy w charakterze trenera personalnego, specjalizującego się w biegach, budowaniu kondycji, interwałach.

Tylko pomyśl – lubisz biegać i znasz się na tym. Wiesz, jak przygotować formę w trakcie sezonu, jak skupić się na konkretnych zawodach. W takim razie możesz doradzać innym. Prowadzić indywidualne lub grupowe zajęcia w okolicy. Układać treningi, ćwiczenia, propozycje dietetyczne. A to wszystko dzięki prywatnym zainteresowaniom oraz wiedzy zdobytej w ramach kursu. Brzmi obiecująco? Na pewno nie będziesz się nudzić, poznając kolejnych biegaczy w różnym wieku. Dla jednych jogging to tylko jedna z wielu form aktywności – dla innych ulubione zajęcie. Wykorzystaj ewidentną modę i zacznij zarabiać dzięki temu, że posiadasz certyfikat profesjonalnej firmy szkoleniowej i kochasz biegać z głową!

4. Promocja zdrowego stylu życia

Można rzec, że nie samym bieganiem człowiek żyje. I faktycznie, jogging to jedna z wielu aktywności, która wpisuje się w modę na szeroko pojęty, zdrowy styl życia. Ma to bezpośrednie przełożenie na decyzje konsumenckie Polaków. Zapisujemy się na siłownie i do klubów, chodzimy na baseny, uprawiamy sport w domu, na świeżym powietrzu, przy użyciu amatorskiego lub profesjonalnego sprzętu… A poza tym, żywimy się zdrowiej i bardziej świadomie. Po prostu bardziej zwracamy uwagę na styl życia. Chcemy czuć się zdrowsi i piękniejsi. Uprawianie sportu i prawidłowe odżywianie dają nam więcej radości, niż kiedykolwiek. Jest więc na czym zarobić. Możesz zapewniać dietetyczny catering, dostarczać sportowy sprzęt, organizować treningowe grupy, prowadzić lokalne inicjatywy – zdaje się nie istnieć granica pomysłów. Jeżeli masz pasję, nie wahaj się przekuć jej na swój interes. Zarób na modzie na bieganie oraz zdrowy styl życia! Profesjonalne szkolenia z pewnością pomogą Ci stać się ekspertem.

Odbierz darmowy dostęp do kursu i darmowej wiedzy ! (kliknij)

darmowe-szkolenie-sportowe

Zyskaj lepszą pracę !
Podnieś kompetencje

jak zarobić na bieganiuKurs Instruktor Biegania

Kursant podniesie umiejętności na kursie doszkalającym. Dodatkowo CERTYFIKAT ukończenia kursu, w języku polskim i angielskim.  Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty Instruktor Biegania

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

fraza kluczowa: jak zarabiać biegając, bieganie za pieniądze, jak zarobić na bieganiu, jak zarobić na bieganiu, jak zarobić na bieganiu, jak zarobić na bieganiubieganie biznes, jak zarabiać biegając, bieganie za pieniądze, jak zarobić na bieganiu, bieganie biznes, jak zarobić na bieganiu

Odkryj więcej