Szkolenia administracja biurowa

4.9/5 - (18 votes)
Szkolenie administracja biurowa

Podziel się postem

Zarządzanie biurem wymaga odpowiednich kompetencji, aby praca przebiegała w sposób sprawny i wydajny, a przy tym w pozytywnej, motywującej atmosferze. Szkolenia administracja biurowa znajdziesz w ofercie na stronie kursy-edu.net.pl. Kar-Group to zaufana platforma kursów online, dzięki którym zyskuje się cenne umiejętności oraz potwierdzające je certyfikaty.

— RANKING KURSÓW–

Poznaj kilka wybranych kursów biurowych, w których zdecydowanie opłaca się wziąć udział!

1. Szkolenie administracja biurowadoskonalenie kompetencji kierowniczych

Jednym z najważniejszych szkoleń administracji biurowych jest kurs skierowany do wszystkich osób na kierowniczych stanowiskach – lub aspirujących do awansu na nie. W programie znajduje się bardzo wiele zagadnień, które powinien przyswoić współczesny menedżer. To m.in.:

 • role i zadania kierownika,
 • umiejętności, cechy lidera i struktura kompetencji kierownika,
 • rozwój kompetencji oraz ideał, do którego warto dążyć,
 • przedsiębiorstwo zorientowane na wiedzę,
 • twórczość, innowacyjność i kreatywność menedżera,
 • style kierowania, typologia menedżerów,
 • coaching i doskonalenie na poszczególnych etapach projektów.

Kurs łączy silną, teoretyczną podbudowę z praktycznym spojrzeniem na pracę kierownika w firmowym biurze. Dlatego, jeśli zamierasz doskonalić się do roli lidera, wybierz właśnie to szkolenie.

2. Szkolenie administracja biurowapodstawy księgowości

Dlaczego wśród szkoleń administracji biurowej wymieniamy „kurs podstawy księgowości”? Odpowiedź jest prosta: ponieważ podstawy księgowości powinni mieć przyswojeni pracownicy, a już na pewno menedżerowie w każdej branży. Nie chodzi o to, by każdy mógł wejść w rolę działu księgowości, ale raczej o świadomość elementarnych zasad rządzących aktualnym systemem podatkowym.

Dzięki kursowi można przyswoić m.in. charakterystykę pasywów i aktywów, ogólne zasady podatku VAT czy najważniejsze pojęcia, którymi operuje się w księgowości. Polecamy tę wiedzę każdemu, kto chce pracować świadomie – dla korzyści zarówno swoich, jak i całego biura, które musi pracować optymalnie pod kątem finansowym.

3. Administracja publiczna i samorządowa

Szkolenie biurowe dla administracji publicznej i samorządowej w Kar-Group jest propozycją skierowaną zarówno do osób, które dopiero planują podjęcie pracy w „budżetówce”, jak i tych, które zamierzają rozwinąć w niej swoją karierę zawodową. Kurs online jest podzielony na pięć modułów, dzięki którym dowiesz się sporo o:

 • kompetencjach administracji publicznej,
 • konstytucyjnym umocowaniu administracji publicznej,
 • lepszej organizacji pracy,
 • technikach pracy biurowej i z dokumentami,
 • skutecznej komunikacji interpersonalnej.

Z perspektywy nas wszystkich – jako obywateli – merytoryczni, przygotowani do wydajnej pracy, przeszkoleni pracownicy administracji publicznej i samorządowej to szansa na rozwój naszego kraju. Cieszymy się, że kurs administracja publiczna i samorządowa cieszy się zainteresowaniem – przydaje się szczególnie na początku pracy w biurze.

4. Kadra kierownicza w administracji

Funkcjonowanie biura w sektorze administracji jest w dużej mierze uzależnione od wydajności i kompetencji kadry kierowniczej. Podniesieniu tych kwalifikacji służy kurs online w ofercie Kar-Group, którego materiał dydaktyczny jest rozszerzeniem uniwersalnego szkolenie administracja biurowa. Nowy, dodatkowy moduł, który przygotowuje do egzaminu końcowego, dotyczy kluczowych kompetencji kierowników średniego szczebla administracji samorządowej. Jeżeli aspirujesz do awansu w strukturach publicznych lub samorządowych, zachęcamy do zapisania się właśnie na ten kurs.

5. Pracownik biurowy

Co powinien umieć pracownik biurowy? Jak zorganizować sobie codzienną pracę? W tym szkoleniu pojawiają się zagadnienia:

 • pożądanych cech pracownika biurowego,
 • czynników decydujących o organizacji pracy,
 • technik pracy biurowej,
 • komunikacji interpersonalnej.

Oprócz tego, uczestnicy kursu mają dostęp do dodatkowego materiału na temat systemów motywacji i rozróżnienia motywacji w nowoczesnym zarządzaniu biurem. Ten moduł jest nieobowiązkowy na egzaminie, ale wzbogaca know-how osób planujących rozwój kariery. Polecamy nie tylko aktualnym menedżerom, ale wszystkim, którzy planują podążanie w tym kierunku.

6. Zarządzanie biurem

Jedno ze szkoleń administracji biurowej na platformie edukacyjnej Kar-Group jest poświęcone stricte zarządzaniu biurem. Jego materiał dydaktyczny łączy zagadnienia pojawiające się w innych szkoleniach, np. księgowym. Polecamy je każdemu, kto planuje zarządzać biurem po awansie lub już pełni stanowisko menedżerskie. Ta wiedza jest uniwersalna – zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i niewielkich firmach, które dopiero się rozwijają i wykształcają kulturę organizacyjną.

7. Motywacja i budowanie zespołuTeambuilding

Zbudowanie prawdziwego, uzupełniającego się zespołu to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed nowoczesnym menedżerem. Trzeba wiedzieć, jak dotrzeć do poszczególnych pracowników i wydobyć z nich maksymalny potencjał. To trudne, ale nie niemożliwe – trzeba po prostu mieć odpowiednie kompetencje. Temu służy kurs Kar-Group, w którym część materiału dydaktycznego jest też poświęcona zagadnieniu motywacji. Jeśli sądzisz, że pieniądze są jedynym skutecznym czynnikiem motywującym pracowników – niestety, ale się mylisz. Współcześnie da się wyróżnić wiele innych „motywatorów”, podobnie jak „demotywatorów”, które hamują wydajność i rozwój.

8. Skuteczne zarządzanie firmą

Dobrze funkcjonujące biuro oznacza najprawdopodobniej dobrze zorganizowaną pracę całej firmy (lub innej organizacji). Wybierając szkolenie administracja biurowa, warto wziąć pod uwagę także i to, które dotyczy zarządzania całym przedsiębiorstwem. Cały kurs jest podzielony na moduły dotyczące:

 • podstawowym zagadnieniom w zarządzaniu, np. umiejętnościom, procesom,
 • zarządzania strategicznego i podejścia strategicznego,
 • planowania i podejmowania decyzji,
 • kontroli w procesie zarządzania,
 • rozwiązywania konfliktów w firmie,
 • zarządzania zmianą.

Szkolenie administracja biurowa – podsumowanie

Jak widzisz, tylko na samej stronie kursy-edu.net.pl prowadzonej przez Akademię Kar-Group znajdują się oferty przynajmniej kilku szkoleń administracji biurowej o bardzo interesującym profilu. Łącznie, na platformie e-learningowej znajdują się dziesiątki wartościowych kursów, które podnoszą umiejętności zawodowe i zostały docenione przez kilkanaście tys. kursantów w historii firmy. Skoro czytasz ten artykuł, zapewne kierujesz się chęcią rozwoju osobistego.

Polecamy zatem nie tylko uczestnictwo w naszych kursach, ale również korzystanie z ogólnodostępnych materiałów – np. podcastu poświęconego planowaniu kariery zawodowej, który odsłuchasz na YouTube w poniższym filmie:

Zobacz także

11 sposobów na to, jak szybko zregenerować siły

10 zdrowych nawyków, które warto wprowadzić w życie

Odkryj więcej